Yay Burcu Özellikleri

Ateş grubunun bir başka üyesi olan yay burçları, 22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğan kişilerdir. En belirgin özelliklerinden birisi çok şanslı olmalarıdır. Hatta yay burcu özellikleri söz konusu olduğu zaman, en şanslı burçlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Özgürlükçü ruhları da onların bir diğer belirgin özellikleridir. Yay burcunun diğer özelliklerinden sizlere bahsedeceğiz.

GENEL ÖZELLİKLER

Genel anlamda bakacak olursak, bu burca sahip olan insanlar özgür bir ruha sahiptirler. Özellikle de hayatlarının her alanında pozitif olmayı tercih ederler. Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmaktan hoşlanmazlar. Girdikleri bir ortamda sevecen ve pozitif olmalarıyla dikkat çekerler. Yay burçları seyahat etmeye düşkündürler. Onlar hayatlarının bir döneminde başka ülkede dahi yaşayabilirler. Farklı kültürleri öğrenmeyi ve aynı zamanda da o kültürlere ait insanlar tanımayı severler. Yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı alışkanlık haline getirebilirler. Okumayı da severler ama onlar için bu konuda standart bir durum bulunmamaktadır. Lisans eğitimleri sonrası yüksek lisans, doktora ve belki de akademisyenliğe kadar gidebilirler. Spor yapmayı da çok severler ve bunu öylesine yapmazlar. Profesyonel olarak bir sporla uğraşmak, onlar için bir hedef haline de gelebilir. Anı yaşarlar, kısıtlanmaktan hoşlanmazlar ve felsefeye yönelmeyi de oldukça severler.

YAY KADINI

Sosyal anlamda en güçlü olan burçlardan birisidir. Yay kadını sosyal açıdan geniş bir çevreye sahiptir. Onunla ilişki yaşayacak olan erkekle, öncelikle arkadaş ve dost olmak ister. Fikirlerinin uyuştuğunu gördükçe, onunla daha samimi olur ve aşık olabilir. Kısıtlanmaktan hoşlanmaz ve özgür bir evlilik yaşamak ister. Fakat her zaman için doğru seçimler yapamayacaktır. Bu da onun için kırıcı olabilir. Neşe bir yay kadınında çok önemlidir, onun neşesini asla söndürmemelisiniz.

YAY ERKEĞİ

Hem esprili hem de oldukça zeki erkeklerdir. Yay erkeği girdiği ortamda bu tavırları ile dikkat çekebilir. Özellikle de eğitimli olmaları ve her konuda bilgi birikimine sahip olmaları onları ön plana çıkartır. Kısıtlanmak ve kıskançlıktan hiç hoşlanmazlar. Durağan ilişki ona göre değildir. Evlenmek için kısıtlanmaması ve aşık olması gerekecektir. Onu kısıtlarsanız kaybedebilirsiniz.

Ziyaretçilerimizin medyumlar hakkındaki yorumlarını ve tecrübelerini okumak için buraya tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir