Koç Burcu Özellikleri

Ateş grubuna ait olan koç burcu, öncü burçlardan birisidir. Bu nedenle özellikleri diğerlerine göre çok daha keskindir. 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında doğan insanlar bu burca dahil olurlar. Her zaman kendilerini belli ederler ve herkesin de bildiği üzere bu burca dahil olan insanlar, inat ve hırs konusunda öncüdürler. Koç burcu özellikleri konusunda detayları paylaşalım.

GENEL ÖZELLİKLER

Hem zekalarıyla hem de girişimci ruhlarıyla, her yerde kendilerini belli ederler. Hırsları, onlar için bir hayat damarıdır. Her bakımdan hırslı olurlar ve karşılarındaki insanlar ile bir savaşa girerler. Aralarındaki rekabet bu burç için her zaman taze olacaktır. Girdikleri her ortamda kendilerini belli ederler. Konuşmaları ve duruşları ise bunu doğrular nitelikte olacaktır. Kendilerine olan bu öz güvenleri, kimi zaman için karşı tarafta ego olarak algılanır. Bu onların elinde olmasa bile egolarını göstermekten çekinmezler. Koç burcu insanların özellikleri konusunda en belirgin olanı; aşk konusunda biraz yıkıcı olmalıdır. İlk akla gelenleri söyleme konusunda da öncü bir burçtur. Bu yüzden ilişkileri maalesef sağlam temellerde meydana gelmez.

KOÇ KADINI

Bu burca ait olan kadınlar oldukça hırslıdır. İlişkilerinde her zaman üstün olmak ve sözlerinin her yerde geçmesini isterler. Sosyal statü onlar için çok önemlidir. Bu durumda karşısındaki erkeğin kendisinden daha üstün olmasını bekler. Sadece özel günler için değil; gün farketmeksizin ara ara eşlerinden hediye beklerler. Gurur, koç kadını için oldukça önemlidir. Gururu aşkına dahi zarar verebilir. Fakat dürtüleri bu yönde gelişmiştir. Karşı tarafın desteğini her zaman görmek ister. Genel olarak başarıya yakın insanlardır. Çünkü kolay kolay vazgeçmezler.

KOÇ ERKEĞİ

Koç burcu erkeği, oldukça sahiplenen bir yapısı vardır. Eşi olarak gördüğü kadını her zaman için kıskanabilir. Elbette ona karşı büyü bir ilgisi ve sevgisi var ise bunu yapar. Eğer koç erkeği sizi kıskanıyorsa; bilin ki sizi çok seviyor demektir. Karşısındaki kadının her zaman bakımlı olmasını ister. Sadece dış görünüşe değil; aynı zamanda iyiliğe ve zekaya da önem verir. Onu her zaman desteklemeli ve teşvik etmelisiniz. Eğer onu desteklemez, aciz olarak görür ve ona yansıtırsanız, aranızın açılmasına siz neden oldunuz demektir. Koç erkeği eşini korur ve değer verir.

Ziyaretçilerimizin medyumlar hakkındaki yorumlarını ve tecrübelerini okumak için buraya tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir